nedeľa 20. apríla 2008

Týždeň zlých nápadov

Tomanová aj s Bernátkom vytvorili hviezdny tandem blbých nápadov, človek ani nestíha sledovať všetky tie blbosti, pamflety, útoky na dedenie a podobne. Radšej ani nechcem.

Oveľa zábavnejší je koncept večného návratu v politike, ako sa niektoré hlúposti s železnou pravidelnosťou vracajú – tento týždeň tu máme opäť Vyšetrovacie výbory v parlamente. Áno, v niektorých krajinách existujú vyšetrovacie výbory, resp. výbory, ktoré majú možnosť usporiadať vypočúvania, plnia však predovšetkým úlohu kontroly exekutívy, alebo majú napomôcť legislatívcom dostať všetky možné informácie, ktoré potrebujú pre zodpovedné rozhodovanie v danej oblasti. Teda tak znie ideál. Nemusí mať človek diplom z politológie, aby mu bolo jasné, že hlavným účelom vzniku tzv. vyšetrovacích výborov v našom kultúrno-politickom okruhu by bolo len robiť pohon na triednych nepriateľov nepriateľov ľudu politických oponentov a získavať lacné politické body. Ak je páchaná trestná činnosť, tak na to sú tu legitímne orgány činné v trestnom konaní – ak majú politici pocit, že tieto nečinia svoju robotu, je to rozhodne dôvod na znepokojenie a úvahy ako situáciu napraviť. Zriaďovanie paralelných štruktúr na pôde parlamentu suplujúcich prácu polície, prokuratúry aj súdov v jednom asi nebude správna odpoveď. Skutočne posledné čo potrebujeme, aby nám tu začali vrieskať nejakí malí robespierríkovia a mccarthyovčíci.

Nižnanský za riaditeľa STV: zdá sa, že Hreha aj s jeho úžasnými pestrofarebnými sakami nebol pre túto vládu dostatočne kádrovo správne vyprofilovaný (t.j. dostatočne veľký kokot) a tak zvolili hentúto boľševickú onucu, ktorá má dojem, že zdrojom politických tlakov sú média. Zrejme dúfa, že sám čosi natlačí. Snáď to nebude príliš smrdieť. Našťastie STV už temer nik nesleduje.

Ale gólom týždňa nepochybne je navrhovaný zákaz mládeže do 18 rokov v barov, kluboch a diskotékach. Treba totiž mladých ľudí vyhnať z týchto legálnych, kontrolovateľných prostredí a zatlačiť ich niekam viac na perifériu legality, to bude pre ich zdravie a bezpečnosť určite lepšie. Ach bože, som to ja ale hlúpy cynik, veď keď sa schváli takýto zákon (a Úrad!), mladí ľudia hneď prestanú mať záujem o zábavu a omamné látky, vstúpia si do svedomia a ako dobrí pionieri zväzáci Európania sa budú oveľa viac pilne učiť a budovať totú šťastnú vedomostnú spoločnosť. Či čo.

To už radšej fakt len o hudbe a kultúre sa zmieňovať.

Žiadne komentáre: